20 הטישרטים האייקונים ביותר בכל הזמנים

20 הטישרטים האייקונים ביותר בכל הזמנים

. . .

החלטנו לרכז בשבילכם ברשימה אחת את 20 הטישרטים האייקונים ביותר בכל הזמנים. סרטים, להקות, סדרות טלויזה וקומיקס הם חלק בלתי נפרד מתרבות הפופ שמאפיינת טישרטים ברחבי העולם ורשימה שלנו מבוססת עליהם. תרגישו חופשי לשתף אותה עם חברים ולהגיב מה דעתכם.

20. גרייטפול דד – הלהקה הפסיכודלית הזאת הייתה גם חלוצה בשיווק במדיה החברתית. היא איפשרה למעריצים למכור חולצות פסיכודליות שהם יצרו בעצמם מחוץ להופעות בתנאי שהן כוללות את לוגו הלהקה.

חולצה מודפסת גייטפול דד

19 .פסיכודליה – כולכם מכירים את החולצה הזאת וחולצות נוספות בסגנון שלה. מקורה הוא גם בשנות ה60, בתקופה של הרוח החופשית ותנועות ההיפים.

חולצה מודפסת פסיכודליה

18. אני אוהב את ניו יורק – המעצב המפורסם מילטון גלזר, שירבט את האיור הזה על מפית ולאחר מכן על טישרט. לימים תהפוך החולצה הזאת לאחת מהמפורסמות ביותר בעולם.

חולצה מודפסת אני אוהב את ניו יורק

17. למי תתקשרו? למכסחי השדים! שני סרטים, כמה סדרות טלויזה ומשחקי מחשב הפכו את החולצה הזאת לפופולרית מאד גם היום.

חולצה מודפסת מכסחי השדים

16. בוב מארלי – מוזיקאי, פעיל חברתי ואייקון אופנה באדם אחד. 25 מליון אלבומים מכר האיש שאחראי להובלת הראגיי אל המיינסטרים וכל פעולותיו הפכו את דמותו לאייקון אלמותי.

חולצה מודפסת בוב מארלי

15. נייק Just do it – הפרסומאי דן וידן אמר שההשראה לסלוגן המפורסם הזה היא מילותיו האחרונות של אסיר לפני הוצאתו למוות. וידן אמר לעצמו "היי, אם הוא יכול להתמודד עם כיתת יורים, גם אתה יכול להתמודד עם
כל דבר אחר בחיים.

חולצה מודפסת רק תעשה את זה

14. הלוגו של נירוונה – קורט קוביין ולהקתו לקחו את הסמיילי המפורסם והפכו אותו לסמיילי בסגנון תרבות הגראנג' של סיאטל בשנות ה-90. התאבדותו של קוביין והמיתוס שנוצר סביב הלהקה, יהפכו את חולצה הזאת לאחת מחלוצות הלהקות המפורסמות ביותר, גם אצל הדור הצעיר שלא נולד במימי הפעילות של הלהקה.

חולצה מודפסת נירוונה

13. להקת AC/DC – האתיות הגוטיות והברק בינהם בתוספת העובדה שמדובר באחת מלהקות הרוקנרול הגדולות בהיסטוריה, הפכו את החלוצה הזאת לאחת האייקוניות ביותר.

חולצה מודפסת אי.סי.די.סי

12. צ'ה גווארה – הדמות המרקסיסית הפכה להצהרה אופנתית למרות האירוניה שבדבר.

חולצה מודפסת צה גווארה

11. להקת RUN DMC – אחת מלהקות הראפ הגדולות בהיסטוריה, היצירתיות והחדשניות שלהם עזרו להם להגיע במהירות לתהילה והפכו אותם ללהקת הראפ הראשונה שמועמדת לגארמי. תרבות הרחוב של שנות ה80 הפכה את הלוגו והחולצה שלהם לפריט חובה למביני עניין.

חולצה מודפסת די.אם.סי

10. פינק פלויד – הסולן שלהם לא כל כך אוהב אותנו אבל זה לא גורם לחולצה ולסמל של האלבום הזה להפוך לפחות אייקונים.

חולצה מודפסת פינק פלויד

9. מיקי מאוס – דמותו של העכבר המפורסם בעולם הופיע הרבה לפני שהחולצה עם ההדפס שלו הפכה למפורסמת. חברה לעיצוב גראפי רכשה את הזכויות לדמות והחלה להדפיס חולצות כאלו בשנות ה80. ב1983 אמיליו אסטבז לבש את החולצה בסרט "נערי הכרך" של פרנסיס פורד קפולה והשאר כבר היסטוריה.

חולצה מודפסת מיקי מאוס

8. הארד רוק קפה – כל סניף של הרשת מוכר חולצות עם שם העיר שבה הוא נמצא. עם יותר מ100 סניפים ברחבי העולם, החולצות האלו הפכו לפריט חובה לאספנים במהלך השנים.

חולצה מודפסת הארד רוק קפה

7. באטמן – אחד הלוגואים הפשוטים אך המפורסמים ביותר. עם עשורים של חוברות קומיקס, מעל ל10 סרטים, סדרות טלויזה וכדומה, הלוגו של איש העטלף נמצא בכל מקום.

חולצה מודפסת באטמן

6. סופרמן – כמו חברו (או אויבו תלוי את מי שואלים), הלוגו של סופרמן גם הוא נפוץ מאד ומוכר ברחבי העולם. החבר מכוכב אחר שהגיע לכדור הארץ כדי להציל אותנו, הפך לשם נרדף לגיבור על ותרבות הקומיקס הפורחת
רק עזרה לו להיות נפוץ יותר.

חולצה מודפסת סופרמן

5. האבנים המתגלגלות – אולי הלוגו הכי מפורסם בעולם מבין הלוגואים של הלהקות. הלשון החלקלקה של האבנים המתגלגלות הפכה עם השנים לאייקון נצחי.

חולצה מודפסת האבנים המתגלגלות

4. פשוט תירגעו – העיצוב נוצר בשנת 1939 כדי להרים את המורל הבריטי במסגרת מלחמת העולם השניה והפך לבדיחה במהלך השנים.

חולצה מודפסת פשוט תירגעו

3. סמל השלום – ג'ון לנון ביקש שניתן צ'אנס לשלום, בדיוק בעידן שבו פרחה תרבות הטישרטים בארצות הברית. סמל השלום הפך לסמל אייקוני של דור שלם.

חולצה מודפסת סמל השלום

2. סמיילי – הפנים המחייכות אשר הופיעו לראשונה בשנות ה40, הפכו לסמל נצחי ברחבי העולם ועושים בהם שימוש נרחב גם היום.

חולצה מודפסת סמיילי

1. החולצה הלבנה של ג'יימס דין – לא תמיד צריך מטרה כדי להציג הצהרה אופנתית. ב1955 דין כיכב בסרט האייקוני "מרד נעורים" והלבוש שלו הפך לאייקון בזכות חולצה לבנה פשוטה.

חולצה מודפסת גיימס דין

בואו תסתכלו על החולצות האייקוניות שלנו:

חולצות לברים ומסעדות

חולצות למרצ'נדייז