6 דרכים לבנייה ותחזוק מורל ורוח צוות בחברות סטארטאפ

6 דרכים לבנייה ותחזוק מורל ורוח צוות בחברות סטארטאפ

. . .

1. וודאו שיש מרחב ליצירה – רעיונות יצירתיים יכולים לצוץ מכל מקום. אבל כמו שהם באים בקלות, הם יכולים להיעלם כשמשהו אחר קופץ לראש, משימה או פשוט סדר עדיפויות בעבודה. בכל משרד, מומלץ להציב לוח מחיק, או מסמך משותף שבו העובדים יכולים פשוט לשרבט רעיונות, מכל סוג ובלי קשר לאיכותם וחשיבותם. לעולם לא תדעו מה יכול לצוץ משם, או אם חבר צוות אחר יכול לפתע להפוך את הרעיון המבולבל שלכם למחשבה בעלת חשיבות ודרך לביצוע. כדי להבטיח יצירתיות, תנו לצוות שלכם מרחב לחשוב, ליצור ופשוט לזרום.

חברת הי טק

2. בנו מסורת – "יום ראשון באנגלית בלבד", "יום שלישי מנת השף" ו"יום חמישי Happy hour. מסורת, אירועים שחוזרים על עצמם וגורמים לצוות לחכות להם. לדוגמה, אם תרצו לשפר את האנגלית של חברי הצוות, תחליטו על "יום ראשון באנגלית בלבד", זהו יום שבו אסור לדבר בעברית, גם בשיחות על הפרק של הישרדות מאתמול בפינת הקפה במשרד. דוגמה נוספת יכולה להיות יום שבו כל העובדים יכולים לבחור שירים שיתנגנו במשרד (בתקווה שאף אחד מהם לא מעריץ יותר מדי את מרגול). הימים האלו, המסורתיים, יכולים להטיב מאד עם רוח הצוות והגיבוש של העובדים וכמו כן לעזור להם לרכוש כישורים חדשים שיטיבו עם איכות העבודה שלהם.

הומור בחברות היי-טק

3. הפכו עבודה למשחק (Gamify) – טרנד חדש שתופס תאוצה בסטראטאפים ברחבי העולם, הוא להפוך דברים למשחק בתחום חוויית המשתמש במטרה להגביר פעילות ועניין בסטארטאפ. הדבר הגדול הבא, הוא לקחת את הרעיון הזה ולשלב אותו בחיי היום יום במשרד. זה יכול להיות הצבת יעדים תחרותיים בין מתחרים או חלוקת תוכנות וכלים חדשים לחברי צוות שצליחו להוכיח את עצמם. להפוך דברים למשחק היא פעולה או תפיסה שבהחלט יכולה לשנות את תרבות המשרד שלכם. דוגמה נוספת היא לייצר מערכת של תגים, לדוגמה אם האפליקציה שהצוות פיתח מורדת במעל 20 מדינות תוך שבוע, כולם מקבלים תג בשם "Global Audience Achievement". זה יכול להיות תג וירטואלי בפרופיל של חברי הצוות בחברה. ממש כמו ששחקן מקבל וצובר תגים על משימות מדליקות שהוא מצליח לעבור במשחק.

חברות הייטק

4. בדקו כל הזמן מה מצב חברי הצוות – גם אם זה על בסיס שבועי, יומי או רנדומלי, זה חשוב מאד לכנס את כולם כדי לשתף חוויות, לספר על פרוייקטים שהתקדמו ועל מה הם עובדים כעת. גם אם זה רק לכמה דקות בלבד. תתפלאו כמה המפגשים האלו יגבירו את רוח הצוות כשחברי צוות ממחלקות שונות שומעים ומתעדכנים מה קורה מבחינה מקצועית עם חבריהם במחלקות אחרות. באמצעות שיתוף בקבוצה, אפשר לזהות דרכים לבנות ולמנף אחד את השני.

הי טק חברה

5. תחגגו בתדירות גבוהה – בסדרת המופת "המשרד", ועדת האירועים בדרך כלל מבלה בישיבות חסרות טעם בניסיון להחליט איזה סוג עוגה יש להביא לאירוע הבא, או מי אמור להיות ראש הוועדה. כשאחד מחברי הצוות אומר שנמאס לו ואין עוד חגיגות, כל חברי המשרד מתעצבנים והמורל יורד. כמובן, שהסדרה "המשרד" מציגה מציאות קצת מוגזמת, אבל בהחלט יש משהו שאפשר ללמוד ממנה על חגיגות של זמנים טובים. לחגוג פעם בחודש זה לפעמים קצת יותר מדי, אבל לחגוג הצלחות ויעדים, זה כבר משהו שצריך לקרות. להרים מסיבה קטנה או חגיגה מכל סוג שהיא, לכבוד הצוות וכאות הערכה לעבודה הקשה שהוא משקיע בחברה, היא פעילות שמבטיחה גיבוש והעלת מורל.

הי טק עובדים

6. תנו לעובדים מרצ’נדייז – השקעתם בלוגו מעוצב ומושך, כזה שמצליח לספר את הסיפור שלכם, שמתם אותו בכל מקום, אבל מה עם להפוך אותו לפריט לבוש? כזה שייצג אתכם בכל מקום אליו תגיעו. אנחנו מתמחים בתחום עיצוב והדפסה של טישרטים לחברות סטארטאפ והייטק. לא תאמינו מה אנחנו יכולים לעצב בשבילכם.

זה לא חייב להיות הלוגו, זו יכולה להיות חולצה ברוח בחברה, לכבוד אירוע מסוים ומכל סיבה שהיא. המעצבים המוכשרים שלנו ידעו לקחת את הסיפור שלכם לעצב לכם חולצה מנצחת שתוכלו לחלק לחברי הצוות, שיוכלו ללבוש אותה בגאווה לכל מקום. גאוות יחידה ויצירת זהות מלמדת את העובדים שמדוברים בחברה שמשקיעה בהם, שאכפת לה מהם. כדי לשמח את העובדים, חשוב לתת להם פריט איכותי שישאר ברשותם לטווח ארוך וכזה שהם יוכלו לעשות בו שימוש מחוץ למשרד. בדיוק לשם כך אנו מציעים ללקוחותינו חולצות מעוצבות עם מגוון רחב ואיכותי של טכניקות דפוס מדהימות שבשילוב עם חולצה איכותית ועיצוב מדהים, יעשו את העבודה, באחריות.

פורמט הי טק