אירועי השקה – עשה ואל תעשה

אירועי השקה – עשה ואל תעשה

. . .

כשקוקה קולה משיקה טעם חדש או כשסוני משיקה את הגרסה החדשה של פלייסטיישן, הן לא שולחות פשוט את המוצרים שלהן לחנויות, אלא עורכות אירוע או מסיבת השקה. זו היא דרך לגרום לקבוצת אנשים רלוונטית להכיר את המוצר. אם חשבתם שלפתח את המוצר או השירות שלכם זה קשה, חכו שתגיעו לשלב ההשקה.

אז כדי לעזור, ריכזנו עבורכם מספר עצות וטיפים שיעזרו לכם להרים השקה מוצלחת למוצר שלכם.

התזמון

תזמון ההשקה יכול להיות הגורם שמבדיל בין הצלחה לכישלון. זה חשוב בעיקר אם המוצר שלכם הוא גלובלי ולאו דווקא לוקאלי. חשוב שתדעו מה הוא הזמן הנכון להשיק את המוצר, לדוגמה לא בטוח שהקיץ באירופה יהיה זמן נכון משום שאנשים רבים שם נוטים לנפוש בזמן זה ולא יהיו בסביבה.

כמובן, שלסוג המוצר שאתם משיקים, יש חשיבות מרובה על זמן ההשקה. השקת של מוצרי אלקטרוניקה או צעצועים לדוגמה, תקרה ברוב המקרים באזור תקופת החגים. זכרו שאתם צרכים גם להיות מסוגלים לבטל את אירוע ההשקה אם המוצר לא מוכן עדיין.

עדיף לקבוע השקה מאוחרת יותר מאשר להשיק מוצר שלא מוכן עדיין ליצור המוני. זכרו שהמתחרים ינצלו כל הזדמנות להרוויח מהטעויות שלכם.

 

T_Blog_Post_06_Pic_670X447_01_timing


המטרה

המטרה של אירוע ההשקה היא לא רק לקבל ככל שיותר חשיפה אלא להגיע לקהל שרלוונטי אל המוצר או המותג שלכם, קהל שיהיה מוכן גם לשלם על המוצר שלכם.
קבעו מטרה ברורה לאירוע ההשקה, האם אתם רוצים להשיג מכירות? יחסי ציבור? מודעות? סיקור תקשורתי? או אולי להגיע למקבלי החלטות בארגונים שרלוונטים אליכם?

אם תדעו מה הכיוון המדוייק שעליו אתם צרכים לשים את הפוקוס, תדעו גם איזה סוג של אירוע השקה להרים. בגדול, יש שלושה סוגים של אירועים: Trade Events שאליהם תוכלו להזמין מובילי דעה כמו אנליסטים או עורכים במגזינים שרלוונטים אליכם.

ניתן גם לקיים את האירועים האלו במקומות שונים לאורך זמן.  Media Events שאליהם תזמינו את המדיה כדי לסקר את המוצר שלכם, זה יכול להיות בצורה של מסיבת עיתונאים לדוגמה. והסוג האחרון הוא  Consumer Events. באירוע מסוג זה מזמינים צרכים שונים כדי להכיר את המוצר או השירות ולהתנסות בו.

 

T_Blog_Post_06_Pic_670X447_02_goal


המיקום

זה אומנם קצת נדוש אך עדיין נכון, כולנו יודעים ש"לוקיישן לוקיישן לוקיישן" הוא משפט המפתח בכל הנוגע לנדל"ן. אותו הכלל תקף גם לאירוע ההשקה שלכם. אתם רוצים שרוב קהל היעד שלכם יוכל להגיע לאירוע ההשקה בקלות המירבית.

רעיון טוב יהיה גם לבחור מקום שמשקף את המוצר או השירות שלכם בדרך כלשהי. לדוגמה אירוע השקה של אפליקציית היכרויות חדשה, יכול להתקיים בבר או מועדון אך אירוע השקה של אתר המספק המלצות ותחזיות להשקעה בפיננסים, עדיף לקיים באולם אירועים או אולם כנסים מוכר ורציני יותר.

רעיון טוב נוסף הוא לקיים את ההשקה במה שנקרא "trade show",  או כנס מקצועי. הלקוחות הפונציאלים שלכם כבר שם וכל מה שאתם צרכים הוא דוכן טוב ומקורי, כזה שמשקף את המוצר או השירות שלכם ומספר את הסיפור שלכם.

T_Blog_Post_06_Pic_670X447_03_location

החוויה

האתגר הגדול ביותר בתכנון ההשקה שלכם הוא לא המיקום או רשימת המוזמנים אלא ליצור (יצירת) חוויה שתיחרט בזיכרון של הקהל שלכם. משהו שיגרום להם להרגיש ששווה לקחת בו חלק. צריך לתת לקהל משהו שיהדהד להם בראש למשך זמן ויעורר עניין רב. אם האירוע שלכם מכווון למדיה, וודאו שאתם נותנים להם מידע שהם יכולים לעשות בו שימוש לאחר מכן, תנו להם גישה בלעדית לשירות או למוצר שלכם.

הרבה יותר קל לכתוב על משהו אם אתה מתנסה בו בפועל, מנקודת המבט שלך. אם קהל היעד שלכם הוא צרכנים, מעבר להתנסות במוצר או בשירות, נסו לתת להם הנחה מסויימת ברכישה בזמן אירוע ההשקה. עם כל התחרות והמתחרים, אתם צרכים לעשות הכל כדי לבלוט.

לא כל מוצר הוא iphone, זה נכון, אבל עדיין חשוב מאד לגרום לקהל להבין כמה שווה ומהפכני המוצר שלכם ועל איזה צורך הוא עונה באירוע ההשקה. אחד הגורמים שיהפכו את ההשקה שלכם להצלחה או כישלון, הוא מה שאתם נותנים בפועל לנוחכים באירוע.

ראשית, וודאו כי אתם נותנים להם חבילה הכוללת את את כל המידע על המוצר או השירות שלכם, אפשר לעשות שימוש בתיק העיתונות הקיים לצורך כך. שנית, תנו להם משהו עם ערך מוסף, לדוגמה…

טישרט ממותגת עם הלוגו שלכם או כל עיצוב אחר שרלוונטי לאירוע ההשקה או למוצר שלכם. כולנו מכירים את זה, בכל כנס מקצועי או אירוע השקה, כל העובדים לובשים תמיד חולצת T ממותגת, מרצ'נדייז, הסמל הנצחי של ההיטק, הגורם שמבדל אתכם וגורם לאנשים לזכור אתכם.

טישרט היא משהו שהולך עם הלקוח הפוטנציאלי הביתה, יש לו ערך רב ושימוש פונקצונאלי עתידי שיזכיר לו תמיד מאיפה הוא קיבל אותה ומה היא מייצגת. לכן, חשוב מאד להשקיע בעיצוב ובאיכות ההדפסה על החולצה, ובאיכות החולצה, כי לא נעים לתת טישרט ולגלות שההדפס שלה מתקלף אחרי חצי שנה או שהעיצוב שלה נוצר בצייר של ווינדוס (יש מקרים כאלו, תאמינו לנו, ראינו הכל כבר).

הגורם השלישי הוא לגרום להם להרגיש נוח. וודאו כי יש מקומות ישיבה מסודרים ונוחים למבקרים בהשקה, כדי לגרום להם להנאה מירבית. כמו כן, ספרו (ספקו?) להם כיבוד קל ושתייה, אלכוהול היא לא מילה גסה במקרה הזה.

T_Blog_Post_06_Pic_670X447_04_impact

אחרי האירוע

בימים שלאחר האירוע, זה קריטי שתנצלו את המומנטום שנצבר כדי למנף את המוצר או השירות שלכם, או מוצרים ושירותים חדשים. עקבו אחרי קהל היעד שלכם, בין אם זה ברשימת דיוור, רימרקטינג בפייסבוק או גוגל (על בסיס הדאטה שאספתם באירוע עצמו) ואפילו בפנייה טלפונית. אירוע ההשקה הוא השלב הראשון בתהליך ההשקה הכולל, זכרו זאת.

לסיכום

אירוע השקה הוא שלב מרגש בחייו של מוצר או שירות חדש. זה הולך להיות מלחיץ אבל מרגש באותה רמה. עם תכנון נכון והוצאה לפועל מדוייקת, תוכלו להבטיח שהדברים יעבדו כמו שתכננתם.
אז שיהיה בהצלחה, ואל תשכחו להזמין את TFactor להשקות שלכם, במיוחד עם מוגשת בהן בירה קרה.

 אולי יעניין אתכם גם: